Skip to content ↓

Senior Students 2017– 2018

Following a record breaking number of senior student application forms, Varndean School is proud to announce this year’s cohort of senior students:

Cerine Adsett 10AJ Transition for Angelou
Wasima Afsar 10JF Head Girl of Turing
Ruby Alderson 10JF Maths
Samiya Ali 10AJ Arabic and Drama Mentor
Beth Allen 10AF English
Amera Amar 10BR H&SC
Joe Archer 10RK Dept Head Boy of Ellis
Guy Atoun 10DF Head Boy of Angelou
Georgia Bailey 10RM Dance
Abu Bakhromov 10TA Business
Ella Barry 10AJ H&SC Mentor
Brandon Bennett 10BR Pastoral Mentor
Anna Berry 10TA Assistant Head Girl of Russell
Laura Bird 10RK Geography
Olivia Bonwick 10AF Textiles
Delilah Cassar-Choules 10JF LGBT
Ella Constable 10GM Head Girl of Ellis
Wednesday Croft 10RM Student Head Teacher
Jake Cruttenden 10SA Science
Hannah Davies 10TA RS
Katy Deacon 10GM PE + Transition for Ellis
Matthew Dolan 10RK Media Studies
Olivia Dornan 10AF Pastoral mentor
Lucy Edwards 10AJ Music
Laila Elhadaoui 10DF Transition for Angelou
Luigi Fiorillo 10TA Spanish
Joshua Fitzgerald 10JF Resistant Materials
Stephen Ford 10GM Head Boy of Ellis
Lauren Ford 10RM Textiles
Luna Franzen Jones 10DF Achievement
Jake Gibson 10JF PE
Shantelle Glenn 10RM Assistant Head Girl of Russell
Isobel Gosney 10DF Assistant Head Girl of Angelou
Liam Guest 10JF Music Technology
Henry Hampton-Morpeth 10RM PE
Maisie Hare 10RK Deputy Head Girl of Ellis
Poppy Harrison 10JF Assistant Head Girl of Turing
Billie Harrison 10RK Sociology
Anya-Joy Heinrich 10BR English
Maddy Hemstedt 10JF Deputy Head Girl of Turing
Melissa Higham 10SA Art
Lois Howard-Walsh 10RK Assistant Head Girl of Ellis
Andras Huber 10JF Deputy Head Boy of Turing
Jed Hughes 10JF Head Boy of Turing
Jack Hutcheson 10JF BTEC Sport
Wefag Idris 10BR H&SC
Sapna Ihsan 10TA Drama
Isaac Jeffery-Millard 10SA Media / Editing
Ava Jordan 10JF Assistant Head Girl of Turing
Tom Jordan 10TA ILS
Natalia Kawalko 10SA H&SC
Miranda Kett 10JF German / Charities
Lola King 10RK Food
Jenna Kingston 10JF Science
Lauren Knee 10SA Student Mentor
Gareth Lewis-Williams 10DF Dept Head Boy of Angelou
Shannon Liau 10AJ Head Girl of Angelou
Charlotte MacDonald 10AJ Dept Head Girl of Angelou
Angus Mackinnon 10SA Fire Safety
Ellie Mantell 10JF Art
Rachel Martin 10AF ILS
Ahmed Maryoud 10SA Resistant Materials
Elizabeth McCrossan 10RM Assistant Head Girl of Russell
Lily McGuire 10AF Pastoral Mentor
Patrick McKoen 10RM Head Boy of Russell
Aoife McPolin-Hall 10GM Transition for Ellis
Natalia Miernik 10GM French
Janey Morris 10BR Dance
Torin Muffett 10RK Game Making
Felix Needham-Simpson 10SA Computing
Jamil Neerahoo 10TA Business
Erin Nelson 10AF Spanish
Julija Novikova 10GM Travel & Tourism
Holly Panton 10SA H&SC Mentor
Shivani Patel 10AJ History
Jasmine Pearce 10GM Drama
Fauve Penketh 10DF Dept Head Girl
Kara Penny 10RM Pastoral Mentor
Molly Perry 10AJ PE
Tom Potter 10SA History
Marina Reid Martin 10TA Assistant Head Girl of Russell
Megan Ringrose 10SA Pastoral Mentor
Sky Robinson 10SA Head Boy
Jake Rose 10AF Resistant Materials
Ruby Russell 10JF Art
Amal Sassi 10TA PE
Louis Saunders 10JF Assistant Head Boy of Turing
Heather Sayers 10RM Psychology
Chloe Scott 10RM H&SC
Maddie Searle 10TA Head Girl
Marika Searle-Krokidas 10RM Head Girl of Russell
Priyavada Seewoologam 10BR H&SC
Shui Shan 10AF Music
Tian Shan 10AF French
Joe Taylor 10SA Assistant Head Boy of Ellis
Will Van Hoorn 10AJ Assistant Head Boy of Angelou
Ella Verity 10GM Art
Mimi Warbis-Mansfield 10RM Head Girl of Russell
Chloe Watson 10JF PE
Jake Wentworth 10JF ILS
Annabella Wheatley 10RK Computing
Alice Whilde 10AJ Geography
Beth Whitehead 10AF Psychology
Ruby Wiltshire 10RK Spanish
Anthony Wu 10GM Deputy Head Boy
Ansar Zargoonsha 10TA Deputy Head Boy of Russell
 
Congratulations to all those that have been successful, we look forward to working with you.